ScrumDzielnia i zaproszenie do mentoringu

scrumdzielnia

W okresie od listopada 2022 do marca 2023 miałam zaszczyt uczestniczyć w programie mentoringowym ScrumDzielnia, który dba o rozwój osób w zwinnych rolach. Była to pierwsza edycja tej inicjatywy i gorąco gratuluję jej autorom: Marzenie i Marcinowi, pomysłu, przygotowania, doboru par i zorganizowania tej przestrzeni.

W ScrumDzielni byłam mentorką dla dwóch Scrum Masterek.  Tematem naszych sesji było m.in. wspieranie Product Ownera, definiowanie wartościowych metryk produktowych, czy też codzienne wyzwania w roli Scrum Mastera. 

Był to dla mnie wspaniały czas powrotu do doświadczeń i wspomnień, szczególnie, że w roli Scrum Mastera spędziłam ponad 7 lat. Była to też przestrzeń do nowych odkryć i refleksji. Wierzę, że mentoring jest relacją, w której obie strony zyskują: moje podopieczne zyskały wiedzę i gotowe scenariusze, ja natomiast swoją wiedzę uporządkowałam i poukładałam w nowe szufladki.  

Bardzo lubię dzielić się z innymi. Daje mi to ogrom radości i satysfakcji. Jeśli jesteś Scrum Masterem, Product Ownerem czy managerem szukającym doświadczonego mentora, zapraszam Cię do kontaktu!